Budos apgultis | 1716 | Vario graviūra

Budos apgultis | 1716 | Vario graviūra

Budos apgultis 

1716 
Dailininkas : Joan Joseph Waldtman del., Graveris: , Jacob Muller fecit.
Vario graviūra
Neįrėminta (Kainos nurodomos su rėminimo kaštais)

 

Viena iš keturių ypač retų, aukšto istorinio ir įspūdingo meninio  lygio graviūrų iš  vientisai neišlikusios 1716  metais Ambere, Belgijoje išleistos knygos ispanų kalba "Nuostabiausieji apvaizdos apsireiškimai nenugalimojo Romos  imperatoriaus Leopoldo Pirmojo gyvenime ir Imperijoje“ III tomo, aprašančio 1682-1687 įvykius Šventojoje Romos imperijoje (Constatino Roncaglie, 1716 , Amberes, Belgija) (“VIENOS IŠLAISVINIMAS”, “BARKANO MŪŠIS ir GRANA APYLINKĖS”, “BUDOS APGULTIS”, “ARSANO MŪŠIS”)

Paveikslų antroje pusėje eksponuojami originalūs graviūrų paaiškinimai, leidžia detaliai susipažinti su mūšių dalyviais, karinėmis pozicijomis ir taip iš arčiau pasidomėti to meto karybos strategijomis ir taktikomis.

*****

Katalikiškos Europos ir musulmoniško pasaulio, atstovaujamo Otomanų imperijos, priešprieša ir teritoriniai karai nenutrūkstamai vyko ištisus XIV-XVIII amžius. Turkai buvo užėmę dalį Viduržemio jūros, centrinės Europos teritorijos, kėsinosi ir į Abiejų Tautų respublikos – Lenkijos karalystės ir Lietuvos didžiosios kunigaikštystės - valdas. Pavienės Europos šalys buvo nepajėgios atsilaikyti prieš šią rytų galybę. Jungtinis europiečių interesas privertė suvienyti katalikiškas  jėgas. Šių bendrų veiksmų kulminacija ir lemtingu posūkio tašku laikomas Vienos mūšis, kuriame pergalę laimėjo ir musulmoniškos Otomanų imperijos veržimąsi į Europą sustabdė jungtinės Habsburgų, Šventosios Romos imperijos ir Abiejų Tautų respublikos pajėgos, vadovaujamos Jono Sobieskio,  Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio (1629-1696).  Keturių ypač retų, aukšto istorinio ir meninio lygio  graviūrų grupė vaizduoja keturis svarbius XVIII pabaigos Europos atkariavimo iš turkų mūšius . 

 

“BUDOS APGULTIS”  ref. 720MB4

Budos apgultis įvyko 1686, kaip sekantis žingsnis po karinės sėkmės, pasiektos Šventajai sąjungai nugalėjus Otomanų imperiją Vienos mūšyje. Kairiajame Dunojaus krante esantis Budos miestas, dabartinio Budapešto dalis, buvo užimtas musulmonų 1541 metais. Po 154 metų įvykęs mūšis buvo antrasis, tąkart jau sėkmingas Šventosios sąjungos bandymas atgauti Vengrijos sostinę iš Otomanų imperijos.

 

BŪKLĖ:
Gražūs  ir ryškūs atspaudai, labai gera bendra būklė.   

DYSIS:
Graviūros spaudas: 19,4 x 32,5 cm
Su rėmu: 


 

Peržiūrėta: 1149 Kodas: 720MB
Prekyboje: Taip
199,00 €
Kiekis: Į krepšelį

Rėminimas

Rėmas paveiksui - kaip drabužis žmogui. Gali papuošti arba paslėpti visus privalumus.
Visų graviūrų ir spaudinių kainos nurodomos su rėminimu.
Apibrėžkite rėminimo stilių, kuris tiktų būtent Jums ir Jūsų namų interjerui! Jūsų norus įgyvendinsime per keletą dienų. 
Arba pasitikėkite mūsų skoniu ir rinkitės jau įrėmintas graviūras!
 
Daugiau informacijos apie rėminimą pagridniniame menu.
 
 
Raktiniai žodžiai: vyrams, Austrija, LDK, Viena, Lenkija, Buda, vengrija, lietuva