Tropiniai paukšteliai | XIX a. pirma pusė

Tropiniai paukšteliai |  XIX a. pirma pusė

“Tropiniai paukšteliai"

XIX a. pirma pusė
Dailininkas Chazal, graveris Fournier
Įrėminta: juodas plonas rėmelis, šviesus paspartu 

Trys mažieji tropiniai paukščiai iš žinomo prancūzų gamtininko  grafo ‎de Buffon iliustruotos knygos Histoire Naturele. XIXa. pirmos pusės leidimas

 

GRAFAS DE BUFFON  IR JO “NATŪRALIOJI ISTORIJA”

Georges-Louis Leclerc, grafas de Buffon (1707– 1788) – vienas  žinomiausių XVIIIa. Prancūzijos gamtininkų, kurio teorijos ir darbai įtakojo viso pasaulio  XVIIIa. - XIXa. gamtos mokslą. Mokslininko svarbiausias gyvenimo darbas, “Natūralioji istorija” / "Histoire naturelle, générale et particulière", leistas tarp 1749–1788 trisdešimt šešiais tomais, bei  pagal jo užrašus  po mirties papildytas dar keliais , apėmė gyvūnus bei mineralus, nors buvo planuota aprašyti visą gamtos karaliją. Savo veikale Buffonas ne tik aprašė ,grupavo, bei sistematizavo gyvūniją, bet taip pat kėlė teoriją, jog naujos gyvūnų rūšys galėjo atsirasti iš jau egzistavusių, pastarosioms, veikiamoms įvairių geografinių ar klimatinių sąlygų, tobulėjant arba degeneruojant. Šią mintį Darvinas vėliau išvystė į Evoliucijos teoriją. Buffon taip pat nagrinėjo rasių atsiradimo klausymą, keldamas teoriją, kad pirmieji žmonės buvo kaukaziečių prigimties, kuriems, dėl prasto klimato bei mitybos degeneravus, atsirado kitos rasės. Taip pat buvo iškelta žmogaus ir beždžionės kilmės bendrystės idėja, tačiau pastarąją, kaip ir teoriją, jog žemė atsirado anksčiau negu biblinė pasaulio pradžia prieš 8000 metų, nebuvo toliau vystoma dėl didėjančio teologų priešinimosi. Visgi naujosios idėjos davė pagrindą kitų mokslininkų  minties raidai, dramatiškai pakeitusiai tolimesnį gamtos mokslų vystymąsi.  Neveltui de Buffon kartais vadinamas  naujųjų laikų gamtos mokslo raidos tėvu, o kai kurie mokslininkai jo svarbą lygina su Aristotelio ar Darvino.

De Buffon buvo sėkmingas ne tik kaip gamtininkas.  Įgavęs teisininko, matematiko, mediko  išsilavinimą, jis taip pat parašė keletą  matematikos veikalų,  domėjosi  literatūra, bei rašymo stiliais, tapo Prancūzijos Mokslų akademijos bei  Kalbos akademijos nariu, taip pat buvo priimtas garbės nariu į Amerikos menų ir mokslų akademiją. Nors buvo nekilmingas, bet turtingas, tad daug keliavo Didžiojo Turo maršrutais, sukosi aukštuomenėje, susirado kilmingų draugų,  kurie padėjo gauti įdomių mokslinių užsakymų, bei svarbias  Karališkojo Sodo vadovo  pareigas.  Aristokratiškoje  aplinkoje Buffon prie pavardės pradėjo naudoti  kilmingumo dalelyte “de”, kol pagaliau, jau esant 65 metų, karalius suteikė  jam tikrąjį grafo titulą .

“Natūralioji istorija”, naujoviškas, bei dėl gero stiliaus maloniai skaitomas veikalas buvo labai populiarus,  jį savo bibliotekoje privalėjo turėti visi  turtingi ir mokslu besidomintys.  Skirtingais laikotarpiais, pilna ar dalimis ,“Natūralioji istorija” buvo išverstas į anglų, vokiečių, italų, švedų ir rusų kalbas.  De Buffon skyrė labai didelį dėmesį  gyvūnus vaizduojančioms iliustracijoms,  jų tikslumui bei įtaigumui, todėl bendradarbiauti kvietė žinomus dailininkus ir graverius. Paukščių skyrių patikėjo  ornitalogijos dailininkui ir graveriui François-Nicolas Martinet (c. 1760 - 1800). Vėlesni bei kitų kalbų leidimai buvo iliustruojami įvairių menininkų, tarp kurių išskiriamas Édouard Traviès de Villers  (1809 - 1876) specializavęsis paukščiuose ir vabzdžiuose.

 

 

Peržiūrėta: 1669 Kodas: 614UX
Prekyboje: Taip
89,00 €
Kiekis: Į krepšelį

Rėminimas

Rėmas paveiksui - kaip drabužis žmogui. Gali papuošti arba paslėpti visus privalumus.
Visų graviūrų ir spaudinių kainos nurodomos su rėminimu.
Apibrėžkite rėminimo stilių, kuris tiktų būtent Jums ir Jūsų namų interjerui! Jūsų norus įgyvendinsime per keletą dienų. 
Arba pasitikėkite mūsų skoniu ir rinkitės jau įrėmintas graviūras!
 
Daugiau informacijos apie rėminimą pagridniniame menu.