Kristina. Švedijos karalius | XIX a. vidurys

Kristina. Švedijos karalius  | XIX a. vidurys

"Kristina. Švedijos karalius"

XIX a. vidurys

 

Kristina (1626-1689), Vazų dinastijos Švedijos (gramatiškai) karalienė iš tikro vadinosi karaliumi ir turėjo suvereno statusą, t.y. ji buvo pilnateisė Švedijos karalystės valdovė, o šią teisę paprastai paveldėdavo tik vyriškos lyties dinastijų atstovai. Tai buvo viena labiausiai apsišvietusių XVII amžiaus moterų, kalbėjusi švedų, olandų, danų, prancūzų, italų, arabų ir hebrajų kalbomis, ypatingai besidomėjusi menu, mokslu, teatru, filosofija ir per savo valdymo laikotarpį pavertusi Švediją tikru kultūros židiniu, arba, kaip ji sakė, - "Šiaurės Atėnais" (girdėta, ar ne?:). Nuo kūdikystės auginta kaip karalius- vyras, ji išsiugdė laisvą dvasią - bebaimiai priiminėjo politinius sprendimus, sugebėjo atsispirti skirtingai patarėjų nuomonei ar savanaudiškai senųjų aristokratijos šeimų įtakai. Asmeniniame gyvenime (jei karaliai tokį turi) taip pat elgėsi pagal savo nuožiūrą, nepaklusdama įprastoms visuomenės normoms - atsisakė tekėti, kas buvo neįtikėtinas akibrokštas tam laikmečiui, sėkmingai rinkosi "miegamojo partnerius", kurių tarpe buvo ir moterų, puoselėjo savo asmeninius interesus (dabar pavadintume - hobius), nešiojo vyriškus drabužius ir t.t. Kuo ne pirmoji feministė?:) Kristinos amžininkas popiežius apibūdino ją kaip "karalienę be karalystės, krikščionę be tikėjimo, moterį be gėdos". Visgi tai jai nesutrukdė po 20 metų aktyvaus karaliavimo "išeiti į pensiją", atsisakyti sosto pusbrolio naudai ir, persikrausčius į Romą, atsiduoti menininkų patronavimui. Kristina buvo tokia išsiskirianti, laisvai mąstanti ir veikianti moteris, jog jos personažas įvairiais laikotarpiais pasirodė romanuose, spektakliuose, net filmuose. 

 

Šis portretas puikiai atvaizduoja Kristiną, Švedijos karalių, vyriško kirpimo skrybėle ir jos firminiu ženklu tapusiais palaidais, nevaldomais plaukais,  

Peržiūrėta: 975 Kodas: 612PE
Prekyboje: Taip
89,00 €
Kiekis: Į krepšelį

Rėminimas

Rėmas paveiksui - kaip drabužis žmogui. Gali papuošti arba paslėpti visus privalumus.
Visų graviūrų ir spaudinių kainos nurodomos su rėminimu.
Apibrėžkite rėminimo stilių, kuris tiktų būtent Jums ir Jūsų namų interjerui! Jūsų norus įgyvendinsime per keletą dienų. 
Arba pasitikėkite mūsų skoniu ir rinkitės jau įrėmintas graviūras!
 
Daugiau informacijos apie rėminimą pagridniniame menu.
 
 
Raktiniai žodžiai: Švedija, graviūra, XIXa., feminizmas,