Barkano mūšis su Jonu Sobieskiu priešaky | 1716 | Vario graviūra

Barkano mūšis su Jonu Sobieskiu priešaky | 1716 | Vario graviūra

Barkano mūšis su Jonu Sobieskiu priešaky (1683)

1716 
Dailininkas : Joan Joseph Waldtman del.,
Graveris: Joan Ulrich Kraus fecit.
Vario graviūra
Neįrėminta (Kainos nurodomos su rėminimo kaštais)

 

Viena iš  keturių ypač retų, aukšto istorinio ir įspūdingo meninio  lygio graviūrų iš  vientisai neišlikusios 1716  metais Ambere, Belgijoje išleistos knygos ispanų kalba "Nuostabiausieji apvaizdos apsireiškimai nenugalimojo Romos  imperatoriaus Leopoldo Pirmojo gyvenime ir Imperijoje“ III tomo, aprašančio 1682-1687 įvykius Šventojoje Romos imperijoje (Constatino Roncaglie, 1716 , Amberes, Belgija) (“VIENOS IŠLAISVINIMAS”, “BARKANO MŪŠIS ir GRANA APYLINKĖS”, “BUDOS APGULTIS”, “ARSANO MŪŠIS”)

Paveikslų antroje pusėje eksponuojami originalūs graviūrų paaiškinimai, leidžia detaliai susipažinti su mūšių dalyviais, karinėmis pozicijomis ir taip iš arčiau pasidomėti to meto karybos strategijomis ir taktikomis.

*****

Katalikiškos Europos ir musulmoniško pasaulio, atstovaujamo Otomanų imperijos, priešprieša ir teritoriniai karai nenutrūkstamai vyko ištisus XIV-XVIII amžius. Turkai buvo užėmę dalį Viduržemio jūros, centrinės Europos teritorijos, kėsinosi ir į Abiejų Tautų respublikos – Lenkijos karalystės ir Lietuvos didžiosios kunigaikštystės - valdas. Pavienės Europos šalys buvo nepajėgios atsilaikyti prieš šią rytų galybę. Jungtinis europiečių interesas privertė suvienyti katalikiškas  jėgas. Šių bendrų veiksmų kulminacija ir lemtingu posūkio tašku laikomas Vienos mūšis, kuriame pergalę laimėjo ir musulmoniškos Otomanų imperijos veržimąsi į Europą sustabdė jungtinės Habsburgų, Šventosios Romos imperijos ir Abiejų Tautų respublikos pajėgos, vadovaujamos Jono Sobieskio,  Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio (1629-1696).  Keturių ypač retų, aukšto istorinio ir meninio lygio  graviūrų grupė vaizduoja keturis svarbius XVIII pabaigos Europos atkariavimo iš turkų mūšius . 

 

“BARKANO MŪŠIS ir GRANA APYLINKĖS” ref. 721MB4

Šioje dviejų dalių graviūroje pavaizduotas Barkano mūšis, ivykęs 1683. Audringas kautynes įdėmiai stebi ir pats žymiojo Vienos mūšio nugalėtojas  Jonas Sobieskis, Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis, bei kartu su juo bejojantis  Lotaringijos kunigaikštis Karolis V. Antroje graviūros dalyje pristatoma Grava apylinkėse vykdyti karo veiksmai, kuriems vadovavo Lotaringijos kunigaikštis Karolis V.

 

BŪKLĖ:
Gražūs  ir ryškūs atspaudai, labai gera bendra būklė.   

 

DYSIS:
Graviūros spaudas: 19,4 x 32,5 cm
Su rėmu: 


Katalikiškos Europos ir musulmoniškos Otomanų imperijos priešprieša ir teritoriniai karai nenutrūkstamai vyko ištisus XIV-XVIIIa. Turkai buvo užėmę dali Viduržemio jūros, centrinės Europos teritorijos, kėsinosi ir į Abiejų Tautų Respublikos valdas. Pavienės Europos šalys buvo nepajėgios atsilaikyti prieš šia rytų galybę. Jungtinis europiečių interesas privertė suvienyti katalikiškas  jėgas. Šių bendrų veiksmų kulminacija laikoma Vienos mūšis, kuriame pergalę laimėjo ir musulmoniškos Otomanų imperijos veržimąsi į Europą sustabdė jungtinės Habsburgų, Šventosios Romos imperijos ir Abiejų Tautų respublikos pajėgos, vadovaujamos Jono Sobieskio, Abiejų Tautų valdovo, Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio. (1629-1696)

Barkano mūšis (1683) - viena iš keturių graviūrų grupės, pristatančios svarbius Europos atkariavimo iš turkų mūšius: Vienos išlaisvinimas (1683),Barkano mūšis (1683), Budos apgultis (1686),  Arsano (Mohacs) mūšis (1687) 

 

Barkano mūšis (1683) - šioje graviūroje pavaizduotas ir pats Jonas Sobieskis, Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis, bejojantis kartu su Lotaringijos kunigaikščiu Karoliu

Visos graviūros iš 1716 metų knygos ispanų kalba "Nuostabiausieji apvaizdos apsireiškimai nenugalimojo Romos  imperatoriaus Leopoldo Pirmojo gyvenime ir Imperijoje“, (Constatin’as Concaglie, 1716, Amberes, Belgija) III tomo, aprašančio 1682-1687 įvykius Šventojoje Romos imperijoje. Paveikslų antroje pusėje eksponuojami originalūs graviūrų paaiškinimai, leidžia detaliai susipažinti su mūšių dalyviais, karinėmis pozicijomis ir taip iš arčiau pasidomėti to meti karybos strategijomis ir taktikomis.:

Išmatavimai:
Be rėmo / su rėmu (AukštisxPlotis): 36x26cm / 36x26cm

 

Peržiūrėta: 1017 Kodas: 721MB
Prekyboje: Taip
199,00 €
Kiekis: Į krepšelį

Rėminimas

Rėmas paveiksui - kaip drabužis žmogui. Gali papuošti arba paslėpti visus privalumus.
Visų graviūrų ir spaudinių kainos nurodomos su rėminimu.
Apibrėžkite rėminimo stilių, kuris tiktų būtent Jums ir Jūsų namų interjerui! Jūsų norus įgyvendinsime per keletą dienų. 
Arba pasitikėkite mūsų skoniu ir rinkitės jau įrėmintas graviūras!
 
Daugiau informacijos apie rėminimą pagridniniame menu.
 
 
Raktiniai žodžiai: vyrams, Austrija, LDK, Viena, Lenkija, Buda