Eskulapis, medicinos dievas | 1776

Eskulapis, medicinos dievas | 1776

"Eskulapis, graikų medicinos dievas"

1776
Ofortas
Dailininkas ir gravers Dominique Magnan (1731-1796, Florencija) 
Neįrėmintas
 

Lakoniška bet elegantiška graviūra iš  6 graviūrų grupės   iš abumo "Elegantiores Statuae Antiquae", vaizduojančios senovės antikos skultpūras.  Dailininkas ir graveris: Dominique Magnan  (Florencija). Gražūs  ir ryškūs atspaudai, nežymios laiko dėmelės ant popieriaus, bendra būklė labai gera. 
Rėminimo stilių galima pasisrinkti.

 

Graikų mitologijoje Eskulapas, Asklepijas, Asklepijus,  (Aσκλήπιος, „įpjauti“) – medicinos ir gydymo dievas, Apolono ir mirtingosios Tesalijos karaliaus duktės (kita vers. nimfos) Koronidės sūnus.

 

Pagal Eskulapo gimimo mitą, Apolonas nužudė nimfą Koronidę už neištikimybę, o kai nimfos palaikai buvo deginami lauže, iš jos įsčių išėmė kūdikį Eskulapą, kurį vėliau nunešė kentaurui Chironui, kad užaugintų jo sūnų.

 

Eskulapas gimė mirtingas, bet vėliau jam buvo suteiktas nemirtingumas. Eskulapas simbolizuoja gydymą, medicinos meną, tuo tarpu jo duktė Higėja – švarumą ir prevenciją. Kartais jis siejamas su Telesforu, kuris simbolizuoja gyvybinių jėgų atgavimą. Eskulapas su Epione susilaukė trijų sūnų ir penkių dukterų: Akeso (gydymo deivė), Jaso (gydymo personifikacija), Panacėjos (gydymo deivė), Aglajos (Hefaisto žmona) ir Higėjos (sveikatos, švaros ir sanitarijos deivė), Machaono (vedė armiją iš Tesalijos ir Aitolijos į Trojos karą), Telesforo (atsigavimo po ligos dievas) ir Polidarijo (vedė armiją į Trojos karą kartu su broliu Machaonu).

Jo atributai buvo gaidys ir lazda su apsivijusia gyvate. DYSIS:
Graviūros: 14 x 7,7 cm

Peržiūrėta: 1384 Kodas: 315AI
Prekyboje: Taip
99,00 €
Kiekis: Į krepšelį

Rėminimas

Rėmas paveiksui - kaip drabužis žmogui. Gali papuošti arba paslėpti visus privalumus.
Visų graviūrų ir spaudinių kainos nurodomos su rėminimu.
Apibrėžkite rėminimo stilių, kuris tiktų būtent Jums ir Jūsų namų interjerui! Jūsų norus įgyvendinsime per keletą dienų. 
Arba pasitikėkite mūsų skoniu ir rinkitės jau įrėmintas graviūras!
 
Daugiau informacijos apie rėminimą pagridniniame menu.
 
 
Raktiniai žodžiai: Roma, skulptūra, graviūra, kelionė