Kaip kabinti įspūdingą paveikslų grupę

Posted by antiqueidea 2016.01.11 0 Comment(s)

  

 

 

Kai namuose turime nemažai paveikslų ar nuotraukų, dažnam kyla sunkumų, kaip gi juos sukabinti, idant nustebintumėte savo svečius, o taip pat maloniai džiugintumėte save kiekvieną dieną. Štai keletas esminių patarimų, kaip kabinti paveikslų grupes:

 

1.    Surinkte paveikslus, kuriuos norite kabinti į vieną vietą ir išdėliokite bendram vizualiam įvertinimui

2.    Formuokite kompoziciją dėliodami paveikslus ant grindų – tai svarbiausias patarimas, kad pasiektumėt norimą vaizdą ir nesigailėtumete vos tik įkalę vinį į sieną! Patartina naudoti grindų plotą priešais sieną, ant kurios kabinsite paveikslus, taip geriausiai jausite atstumus, proporcijas, santykį su baldais.  Nebijokite „žaisti“ ir keisti vietas tol, kol būsite visiškai patenkinti kurybiniais rezultatais!

3.    Pradžiai išsirinkite „centrinį“ paveikslą aplink kurį formuosite kompoziciją. „Centrinis“ paveikslas nebūtinai turi būti pats didžiausias, bet visgi pakankamai stambus ir taip pat kažkuo vertingas ar išsiskiriantis.

4.    Paprastai paveikslai dėliojami mažėjimo tvarka nuo centro link kompozicijos šonų – centre didesni, kraštuose mažesni. Taip pat optiškai geriau atrodo, kai kairei pusei suteikiame daugiau „svorio“. „Svoris“ šiuo atveju gali reikšti dydį, spalvą, rėmų storį. „Svorio“ perkėlimą į kairė taip pat galima pasiekti pastumiant centrinį paveikslą kairiau, kas leistų išdėlioti didesnį kiekį smulkesnių paveikslų dešinėje.

5.    Kokiame aukštyje kabinti paveikslus? Rekomenduojama, jog „centrinio“ paveikslo vidurys sutaptų su akių lygiu, t.y. 1,50-1,60 cm. Prieš formuojant kompoziciją nepamiršite išmatuoti, kokio aukščio yra baldai, stovintys prie sienos – sofos, spintelės, staleliai – tam, kad paveikslus dėliotume tik laisvame sienų plote.

6.    Jei paveikslų kompozicija esate patenkinti, iš popieriaus iškirpkite paveikslų dydžio kvadratus, pieštuku pažymėdami būsimą vinuko vietą, t.y. tašką, kurioje yra kabinimo kilpelė arba kampas, susidarantis įtempiant kabinimo virvelę. Popierines paveikslų „kopijas“ maskavimo juostele priklijuokite prie sienos, pradedami nuo centrinio paveikslo pagal tą pačią schemą, kaip ant grindų išdėlioti paveikslai. Pieštuku pažymėtose vietose galite kalti vinukus ir kabinti paveikslus!

7.    Išbandykite šias rekomendacijas savo namuose!!

 

Dar daugiau naudingų idėjų galite rasti apartment therapy tinklalapyje.