Įdomybių kambarys. Kas tai?

Posted by antiqueidea 2016.03.08 0 Comment(s)

 

 
Mėgstate keliauti? Domitės gamta?Jus traukia daiktai su istorija? "Įdomybių kambarys" - štai kas turi atsirasti jūsų namuose!
 
Pasirodo įdomybių kambarys - gana sena tradicija, atsiradusi dar XVI a. Įdomybių kambarius įsirengdavo karaliai arba super turtingieji, kuriuose eksponuodavo savo kolekcijas. Paprastai įdomybių kambariuose buvo eksponuojami gamtos istorijos kolekcijos - geologinės iškasenos, gyvūnų kaulai bei iškamšos, botanikos pavyzdžiai, egzotinių kultūrų eksponatai, archeologiniai radiniai, istoriniai be religiniai reliktai. Pagal renesanso laikų tradiciją įdomybių kambariai buvo lyg "mikrokosmosai", lyg pasaulio įvairovės inkarnacijos, o juos turintys patronai įgaudavo simbolišką valdžia visiems šiems pasauliams. Nemažai istorinių kambarių davė pradžia svarbiems pasaulio muziejams.
 
 
Įdomybių kambarį (o gal kampelį?:) galite susikurti ir jūs! Jame galėsite išeksponuoti ir iš savo kelionių atsivežtus suvenyrus ir taip suteikti keliautojo ir atradėjo aurą savo namas. Įdomus istoriškai egzotinis štrichas interjere! Ar ne?!

 

Ko reiktų? 

 

  

 
Pradžiai - nemažos atviros lentynos ar senovinės įstiklintos vitrininės spintos. Jei norite pradėti kukliau, gal būt tiks ir tiesiog siena, bei prie jos pristumta konsole su stikliniais gaubtais ar nedidelio išmatavimo vitrinėlėmis.
 

Mikrokosmoso paslaptis

 

  

Kad ir kokia būtų jūsų kolekcija, ją eksponuojant siekite sukurti tą paslaptingą "mikrokosmoso" jausmą. Maišykite skirtingus eksponatus, žaiskite dydžiais ir faktūromis. Nepabijokite į kompoziciją į terpti ir tikrų augalų - senienoms įkvėpsite gyvybės. Na o stikliniai gaubtais ne tik apsaugokit trapesnius eksponatus, bet ir sukelkit daugiau intrigos. Kas gi čia? Įsitikinsit - kas nepasiekiama, domina daug labiau!:).
 

Senovinės graviūros

 

 

 

 
Vieni iš puikiausių eksponatų, padėsiančių kurti tikrą Įdomybių kambarį - tai senovinės graviūros. Kad ir kokia būtų jūsų kolekcijos tema, tikrai rasite graviūrą iš XVIII ar XIXa., kuri, kaip autentiškumo dokumentas iš praeities, pridės jūsų kolekcijai svorio. Net iš pajūrio parsivežtos kriauklės, drugeliai ar net vaikystės herbariumas, suderinti su senovinėmis graviūromis, taps tikromis muziejaus retenybėmis. Graviūras galite pasirinktis pagal ekspozicijos turinį -  paukščiai, kriauklės, žuvys, arba pagal eksponatų atsiradimo vieta - egzotinių šalių graviūros, laivai, archeologinių radinių radavietės. Kai kam pavyksta įdomybių kambarį sukurti ir vien tik iš įdomios graviūrų kolekcijos:).
 

KUR PIRKTI:

Stikliniai gaubtai ir vitrinos: Ornamentum
Antikvarinės graviūros: AntiqueIdea.com
Taip pat galime padėti surasti antikvarinių rėmų bei medžioklės trofėjų: info@antiqueidea.comm