Fornasetti - graviūros iliuzionistas

Posted by antiqueidea 2015.11.16 0 Comment(s)

Koks labiausiai atpažįstamas moters veidas meno pasaulyje?
Na, matyt, po Mona Lizos tai bus Italijos operos dainininkės Linos Cavalieri. 
Kieno??? - paklausite kiek nepatenkinti. 
Nagi - pažiūrėkit ir sutikite:)

 

Prisiminkit tą švelnų moters veidą didelėmis nostalgiškomis akimis, lyg iškirptą iš senovinės graviūros, kurį tikrai matėt  ant  puodelio, lėkštės ar sienų plytelės, sukurtą italų dizainerio Fornasetti (1913-1988). Pasirodo, šį sėkmę atnešusį motyvą, kurio net 500 variacijų puikuojasi ant nesuskaičiuojamo kiekio dizaino objektų,  Fornazetis sukūrė išvydęs dainininkės portretą XIXa. žurnale. Išlaikęs senovinės graviūros stilistiką bei pridėjęs gerą dalį savo šiuolaikiško humoro, Fornazetis tvirtai įsitaisė pasaulio mėgstamiausių dizaino kūrėjų viršūnėje.

 

      

 

Senovinės graviūros neabejotinai įtakojo įr kitus Fornazečio dizainus.  Pavyzdžiuj jo iliuziniai akį apgaunantys trompe d‘oeuil tapetai, vaizduojantys itališkų rūmų kolonadas, laiptų baliustradas ar teatro ložes, sulaukė didžiulio pasisekimo. Geros nuotaikos mėgėjas Fornazetis ir čia  nusprendė pasilinksminti, viename  iš tapetų į renesanso rūmų kolonadą įkėlęs... beždžiones! Mus gi sukaustė maloni nuostaba pastebėjus, kad dizainerio tapetuose vaizduojami gyvūnai be galo panašūs į mūsų kolekcijoje esančias XVIIIa pabaigos beždžionių graviūras – panašumą nediskutuotinas!!!

 

        

 

Ir naujausiose Fornazečio kolekcijose, jau jo sūnaus ruošiamose pagal dizainerio eskizus, pagrindinį smuiką, kaip įkvėpimo šaltinis, griežia graviūra – žuvys, paukščiai, augalai, architektūra. Istoriškumas, perkeltas į šiuolaikinę aplinką suskamba išskirtinai lengvai ir elegantiškai.

 

  

 

Kviečiame ir Jūs, kaip Farnazetį, įsikvėpti kūrybiškumo senovinėse graviūrose ir spaudiniuose, ir, pasižvalgius po mūsų e:galeriją, papuošti jomis savo aplinką. 

 

Maestro