Vyriškas interjeras

Posted by antiqueidea 2015.10.20 0 Comment(s)

 

Nors masinis folkloras teigia priešingai, vyrai yra didūs estetai! Ir kuo apsirengti, ir kokioje aplinkoj gyventi ar dirbti vyrams tikrai labai svarbu. Tik savo dėmesį tam jie išreiškia lakoniškiau, nei moterys. "Lakoniškas"- gan tikslus žodis, atsiradęs vyriškumą sumbilizuojančios Spartos laikais,  įkūnyti vyriškam interjerui.  

Sparta - senovės Graikijos miestas valstybė Lakonijoje, buvusi stipriausia karine jėga VII-IV. a pr. Kr., ir sugebėjusi ne tik konkuruoti su kitais  miestais, bet ir suvienyti visas graikų pajėgas, kad nugalėtų Persijos galybę. Spartos visuomenė buvo pasišventusi pasiekti  kūno ir karinio meno tobulybę. Spartiečiai taip pat buvo žymus mažakalbyste bei taikliais komentarais. Kartą, gavę grasinančią priešininko žinią "Jei aš įžengsiu į Lakoniją, nušluosiu Spartą nuo žemės!" , pastarieji tiesiog atsakė: "Jei". Iš spartiečių laikų  kilęs žodis "lakoniškas".

 

Santūri spalvų gama, negausūs, bet įdomūs aksesuarai. Tačiau niekas, niekas taip nepakelia interjero i "kita lygi", kaip jame eksponuojamas menas. Tai lyg "kokybės ženklas", parodantis, kad čia gyvena išsilavinęs, intelektualus, kultūringas žmogus.
 

Senovinės graviūros  ypatingai organiškai įsikomponuoja į paprastai ramesnius, spalviškai išlaikytus interjerus, skirtus vyrams. Privačius  namus, klubus, vyriškų drabužių parduotuves galima dekoruoti įvairių vyriškų temų graviūromis: medžioklė, militarija, mokslas, politinės bei socialinės karikatūros. 
 
Štai keletas pavyzdžių: