Vaikai ir menas

Posted by antiqueidea 2015.10.21 0 Comment(s)

Ar verta investuoti į vaikų kambarių interjerą? Ar ryškiai nudažytos ir vaikiškais tapetais išklijuotos sienos ("vis tiek tuoj susiteps") - tinkamas sprendimas? Pasirodo, vaikų kambariams reikia skirt tiek pat dėmesio, kaip ir suaugusių, o anot psichologų menas vaikų bei paauglių kambariuose  gali įtakoti net jų vystymąsi.

 

Menas vaikus išmoko būti kūrybingais ir lanksčiai žvelgti į pasaulį, jį analizuoti ir interpretuoti. Jie suvokia, kad nėra vieno teisingo atsakymo, jog visi gali turėti savo požiūrį, jį reikšti ir gerbti kitų. Menas išmoko reikšti jausmus, žodžiais ar be jų, moko bendrauti.

 

Pagal New Yorko Meno švietimo centro atliktą analizę, vaikai turintys kontaktą su menu geriau išvysto dešinį smegenų pusrutulį, atsakingą už kūrybiškumą, emocinį intelektą, intuiciją. Būtent šių dalykų paprastai neakcentuoja šiuolaikinė švietimo sistema, besikoncentruojanti į logikos, matematikos ir analitikos vaikuose ugdymą, fiziologiškai tariant kairiojo smegenų pusrutulio vystymą. Tačiau tik vystant abu smegenų pusrutulius vaikai galės pilnai išnaudoti visą savo protinį potencialą!

 

Kuriant menišką aplinką vaikų kambariuose smarkiai prisidėsite ir prie jų ugdymo. Vaikų ir paauglių interjeruose graviūros ir spaudiniai atliks ne tik estetinį bet ir edukacinį vaidmenį. Pagal vaiko polinkius galima surinkti  ir nuolat papildyti įvairių temų kolekcijas: istoriniai kostiumai, karinės uniformos, gyvūnai, laivai, istoriniai techniniai pasiekimai ir pan., ir tuo būdų skatinti domėtis istorija, kultūra, gamta.